Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

19.01.2017 | jan | hipandrea@seznam.cz
Dobrý den, v pondělí jsem chtěl navštívit vaší zoo, nebylo otevřeno i když jste psali, že otevřeno je, nedalo se také nikam na vaše čísla dovolat.Nedělejte si z lidí prodel.
Odpověď ZOO
Dobrý den, ZOO Zlín je otevřena každý den v roce a byla samozřejmě otevřena i v pondělí a to od 8.30 do 16.00 hodin.
18.01.2017 | Lukáš Kohout | kohout-l@seznam.cz
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda jste přestěhovali tučňáky Humboldtovy do zázemí, jak tomu bylo v předchozích zimách nebo zda jsou k vidění? Děkuji za zprávu. PS: Gratuluji k zabřeznutí slonice Zoly, mám obrovskou radost ;)
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, tučňáci Humboldtovi jsou aktuálně v chovatelském zázemí. Ve stávajících mrazech je to nezbytné, je zde nebezpečí omrznutí periferních částí těla (křídla, nohy).
18.01.2017 | Michal | illesm@seznam.cz
Dobrý den, 1) gratuluji, že inseminace vyšla nakonec úspěšně. Chci se zeptat, kdo je otec slůněte nebo čí to byla sperma ? 2) Často čtu o projektu Karibuni a proto chci zeptat : bude u Karibuni společný výběh pro Žirafa Kordofánská, prase savanové nebo štětkoun a pštros ? Je v úvahu, že v dnešním pavilonu afrických kopytníků by žili žirafy síťované, jeden z koňovitých ( osel somálský, zebra burchellová a zebra grévyho ), buvolec lelwel a zůstal by prase savanové jako možná součást ,, pavilonu etiopských kopytníků " ? 3) Je možné, že po Karibuni nastoupí znovu projekt řeka trávy ? 4) Existuje úvaha, že u Amazonie nebo na místě venkovního výběhu kapybar a tapírů byla expozice pro jaguáry ? 5) Nemám nic proti Etiopii, je krásná, ale ještě jsem nikdy nedostal odpověď na otázku, která ještě byla v plánu v roce 2008, že měl být speciální pavilon goril, kde měl žít v té době Bosso a Judita a podle pořadu ,, odhalení " naproti pavilonu slonů ( dnes Etiopie ) . Co se tenkrát stalo, že tento projekt byl bohužel zrušen ? Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za zprávu i za gratulaci! K Vašim dotazům: 1. sperma bylo získáno od slonů z volné přírody 2. Karibuni bude domovem zvířat ze střední a západní Afriky, během letošního roku představíme základní koncept chovaných zvířat 3. k projektu Řeka trávy se vzhledem k výši nákladů na projekt Karibuni s největší pravděpodobností nevrátíme 4. s expozicí pro jaguáry nyní nepočítáme 5. projekt na nový Pavilon goril nebyl nikdy vypracován, jednalo se pouze o úvahu, která nakonec byla vzhledem ke stávajícímu prostoru zavrhnuta.
17.01.2017 | Eva Kandrnálová | evka.vychopnova@seznam.cz
Dobrý den, prosím Vás, chtěla bych se zeptat, zda i letos budete pořádat akci - maminky na mateřské do ZOO za kačku ? Pokud ano, kdy ? Děkuji a přeji hezký den Kandrnálová
Odpověď ZOO
Dobrý den, v letošním roce akce "Do zoo za kačku" probíhat nebude. Přehled všech zábavných programů najdete zde: http://www.zoozlin.eu/zabavne-programy/. Pevně doufáme, že Vás zaujme jiná akce a návštěvu zlínské zoo si užijete!
17.01.2017 | Miroslav Flídr | miraflidr@seznam.cz
Dobrý den, plánuji hodně dopředu návštevu Vaší ZOO a máme omezené možnosti s volbou termínů. Máme 8. duben a nebo 24.červen. Je teoreticky možné říci, že 8. dubna budou zvířata ve venkovních výbězích? Chápu, že je to dle počasí, ale z Vaší zkušenosti by šlo odhadnout. Díky moc. Hezký zbytek dne Flídr
Odpověď ZOO
Dobrý den, takto dopředu to opravdu nelze odhadnout - jak píšete, vše záleží na počasí. Některé roky napadl ještě 1. dubna sníh, někdy už naopak bylo krásné jaro. Pokud chcete mít jistotu, volte raději červnový termín.
16.01.2017 | Aneta Kovarova | Agnes.kovarova@seznam.cz
Dobrý den chtěla bYch se zeptat je možné tento víkend krmit žirafi a slony? Děkuju Děkuji za odpověď
Odpověď ZOO
Dobrý den, zákaz krmení platí pro všechna zvířata v areálu zoologické zahrady a to po celý rok. Děkujeme za pochopení.
15.01.2017 | Sára Šromová | sarasromova@seznam.cz
Vážení, jsme SOM (Seniorátní Odbor Mládeže) a v rámci Českobratrské církve evangelické konáme v Moravskoslezském kraji nejrůznější akce pro mladé (víkendové setkání, táborové pobyty a jiné záležitosti). Nyní pořádáme ples dne 4. února 2017. Obracíme se na Vás s prosbou, zda by jste nebyli ochotni nám přispět nějakým vaším sponzorským darem do tomboly,. Určitě by jste nám velice pomohli. Děkuji za Váš čas. Za SOM Sára Šromová
Odpověď ZOO
Dobrý den, kontaktujte prosím kolegyňku z oddělení marketingu, Ing. Romanu Bujáčkovou, na emailu bujackova@zoozlin.eu. Děkujeme.
15.01.2017 | Pavlína Minaříková | paja.minarikova@seznam.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda přijímáte přes léto brigádníky.
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, brigádníky přijímáme vždy v období hlavní sezóny tj. od dubna do září, hlavní podmínkou je dovršení věku 18 let. V případě zájmu o brigádu prosím o zaslání životopisu na email vavrova@zoozlin.eu.
12.01.2017 | Helena Drozdová | helendr@seznam.cz
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda nepřijímáte nové zaměstnance.Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Helena Drozdová.
Odpověď ZOO
Dobrý den, v případě zájmu o práci prosíme o zaslání životopisu spolu s motivačním dopisem na email office@zoozlin.eu. Děkujeme.
11.01.2017 | fara | fsurvey15@gmail.com
Hello, do you have any exhibit of polar bear in your zoo? or penguin? or any arctic species? as the animal list is not available on the website right now that's why asking.
Odpověď ZOO
Hello, thank you for your message. Of those species we have only penguins, specifically the Humboldt penguin.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín