Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

19.02.2017 | Miroslav Lang | mlang@seznam.cz
Dobrý den, na vašich stránkách byla web kamera a už tam není. Budete mít nějaké veřejné web kamery online? Díky za info. Lang
Odpověď ZOO
Dobrý den, on-line kameru od rejnoků najdete na našich webových stránkách v odkaze O nás/Multimedia. O dalších kamerách uvažujeme, nyní zjišťujeme potřebné technické parametry pro přenos a finanční náročnost realizace propojení. Děkujeme za pochopení.
19.02.2017 | Michal Illeš | illesm@seznam.cz
Dobrý den, ještě je v rámci spolupráce s Indii plán na příchod gaurů do Zoo ? Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, vzhledem k intenzivní práci na nové části zoo, Karibuni, ustoupil tento druh trochu do pozadí, ale úmysl zůstal. Dojednávání dovozu zvířat z Indie je vždy značně komplikované, takže se nejedná o měsíce, ale o roky.
18.02.2017 | Jana Šlapanská | jana.slapanska@seznam.cz
Dobrý den, jen se chci zeptat jaké je vstupné v březnu? Dívám se špatně?- vidím do 28.2. a potom od 1.4. Děkuji za info- těšíme se k Vám. Pěkné dny a spoustu spokojených zvířátek. Jana Šlapanská
Odpověď ZOO
Dobrý den, od 1. března platí již běžné vstupné ve výši 130 Kč pro dospělé a 80 Kč pro děti. Podrobnější informace najdete zde: http://www.zoozlin.eu/vstupne/.
18.02.2017 | Rollo lps | rollolps@Centrum.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda budete v připravované expozici Karibuni chovat i gepardy? Jinak přeji mnoho chovatelských úspěchů. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď ZOO
Dobrý den, o chovu gepardů v současné době neuvažujeme. Děkujeme za pochopení.
16.02.2017 | Martin | cermak.mar@seznam.cz
Dobrý den, chtěl bych pochválit Vaše nové stránky, jen mi tu trošku chybí informace a hlavně foto z historie zoo. Myslím, že by bylo pěkné vidět Váš úžasný vývoj. Chtěl bych se zeptat na dvě otázky. V minulosti jste informovali o spolupráci s indickými zoo. Pokračuje stále tato spolupráce a dá se očekávat nějaké nové druhy indických zvířátek či expozic? Jinak se se moc těším na kiviho (doufám, že ho někdy uvidím). Budete se snažit o dopárování a odchov? A je vůbec možný import z NZ? Jinak přeji mnoho chovatelských úspěchů.
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za reakci na nové webové stránky, stále na nich pracujeme a tak jsme rádi za každý podnět k jejich zlepšení. Spolupráce s indickými zoo pokračuje i nadále, v současné době probíhají jednání o možných výměnách zvířat, nicméně díky komplikované legislativě to bude časově náročnější. Co se týče chovu kivi, tak určitě máme v plánu nejen jejich chov, ale také rozmnožování. O importu z NZ jsme neuvažovali.
15.02.2017 | Lipicán | obdivovatel@lipicanů.cz
Dobrý den, rád bych se zeptal z jakého důvodu jste zrušili chov lipických koní? K zámku prostě neodmyslitelně patřili. Co chystáte do jejich expozic (vnitřní stáje a venkovní výběh), doufám, že nezůstanou prázdné. Děkuji za odpověď a gratuluji k zabřeznutí slonice. ;)
Odpověď ZOO
Dobrý den, tak jak se zakládají chovy nových druhů zvířat, tak se chovy jiných druhů ukončují. A to byl případ našich lipických koní. V posledních letech jsme měli v kolekci již jen tři klisny, hříbata byla odchována naposledy v roce 2007. Kromě ustájení byli lipicáni vždy využíváni také jako zápřah do svatebních kočárů, ale bohužel i toto zpestření volilo v poslední době velmi málo svatebčanů. Pokud patříte mezi milovníky koní, určitě víte, že kůň potřebuje dostatek pohybu i pracovního využití a to jsme již našim zvířatům nemohli nabídnout. Proto jsme rádi, že se dostali do rukou chovatelů, kteří jim toto zajistí. Prostory bývalých stájí určitě prázdné nezůstanou, jakmile budou hotový projekt, seznámíme s ním také naše návštěvníky.
12.02.2017 | Jiří Svoboda | myval851@seznam.cz
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli do konce roku 2017 bude dostavěn pavilon pro kiwi a papoušky kea a jaký měsíc se dozvíme o prvních zvířatech v KARIBUNI. Bude kromě Kiwi a papoušku Kea ještě nějaké zvíře v té expozici např. australský plaz Děkuji za odpověď a mnoho štěstí se slůnětem. Jiří Svoboda
Odpověď ZOO
Dobrý den, pevně doufáme, že se nám podaří expozici kivi a papoušků kea dokončit do prázdnin a na hlavní sezonu tak připravit něco nového. O plazech ve společné expozici neuvažujeme, pravděpodobně budou rozšířeny ptačí druhy. Podrobnější seznámení s koncepcí Karibuni a plánovanými druhy zvířat do této nové části zoo plánujeme na letní měsíce.
12.02.2017 | Gálová Lucia | luciagalova.83@gmail.com
Dobrý deň.Chely by sme navštívíť Vašu ZOO 17.04.2017 .Na ten deň vychádza Veľkonočný pondelok .Preto by som sa chcela spýtať , či budete mať otvorené .Veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď a prajem krásny deň .S pozdravom Lucia Gálová
Odpověď ZOO
Dobrý den, ZOO Zlín bude otevřena během celých velikonočních svátků a to od 8.30 do 18.00 hodin.
10.02.2017 | Petr Novák | acojevamdotoho@nejakyemail.cz
Dobrý den, kdy bude představen návštěvníkům seznam předpokládaných chovů v oblasti Karibuni? Sěkuji, Petr Novák.
Odpověď ZOO
Dobrý den, v současné době pracujeme především na chovném zařízení pro slony africké, které by mělo být dokončeno v roce 2021. K druhovému zastoupení v Karibuni je tak zatím předčasné se vyjadřovat. Děkujeme za pochopení.
02.02.2017 | kajuli | foltynova@seznam.cz
Dobrý den, bývá ZOO i v zimě navštěvovaná? Je možné vidět v zimě zvířátka?děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, i v zimě je ZOO Zlín plná života a stojí za návštěvu. Většina zvířat totiž vítá sníh, s chutí se v něm válí a hraje si s ním. A to nejen rodilí otužilci, jako jsou třeba tygři ussurijští, pandy červené, lachtani, dželady, velbloudi, klokani nebo lamy vikuně, ale i teplomilní sloni, nosorožci, zebry, pštrosi nebo antilopy. Příjemnou pohodu naopak nabízejí velké pavilony. V Zátoce rejnoků panuje „letních“ 27 stupňů, při krmení a hlazení rejnoků rádi odložíte teplé oblečení. Na mrazivé počasí se rychle zapomene i v tropické hale Yucatan nebo v pavilonu slonů a žiraf. K dispozici je také restaurace Tyrol poblíž zámku Lešná. Má otevřeno každý den a nabízí občerstvení i teplá jídla.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín